Manum Research BFR Revolver BFR500SW10B, 500 S&W, 10", Bisley Black Laminate Grips, Stainless Steel Finish, 5 Rds
BFR500SW10B 761226088325
ADD TO CART
SAVE FOR LATER
In-Store
Out of Stock
Order to Store
Ready for pickup
May 15 - May 20*
Delivery
Add to Cart
Description
MAGNUM RESEARCH INC Long Cylinder SS
Magnum Research BFR500SW10B BFR Long Cylinder SS Single 500 Smith & Wesson (S&W) 10" 5 Bisley Black Laminate Stainless Steel
SPECIFICATIONS:
Mfg Item Num: BFR500SW10B
Category: REVOLVERS
Type :Revolver
Action :Single
Caliber :500 Smith & Wesson (S&W)
Barrel Length :10"
Capacity :5
Hammer Style :Exposed
Grips :Bisley Black Laminate
Sights :
Weight :75.2 oz
Frame Description :Stainless Steel
Frame Size :Extra Large
Cylinder Finish :Stainless Steel
Barrel Finish :Stainless Steel
OAL :17.5"
Includes :Scope Mount
Barrel Length Range :10.00" to 10.99"